• 2. oktober 2026 kl. 20:00
  • Ringsted Kongrescenter

Milling & Molbech – Bee Gees


Milling & Molbech vender stærkt tilbage i 2026! Denne gang er det tid til Bee Gees – glæd jer til den 2. oktober 2026 i Ringsted Kongrescenter.

Først kom Earth, Wind & Fire. Siden fulgte George Michael, Phil Collins, Prince og senest ABBA – alle taget under kærlig og ærlig behandling af Henrik Milling og Nicolai Molbech. De to musikformidlere er elsket for deres dybe viden, humoristiske tilgang og evne til at fortælle historier, som både overrasker og begejstrer publikum.

Denne aften i Ringsted Kongrescenter tager de fat på endnu et af pophistoriens allerstørste navne: Bee Gees og det ikoniske soundtrack til Saturday Night Fever. Her venter en rejse ind i falsetmagien, de uforglemmelige harmonier og skabelsen af de sange, der satte hele verden i bevægelse på dansegulvet i slut-70’erne.

Der bliver genhør med udødelige klassikere som Stayin’ Alive, How Deep Is Your Love og Night Fever – men også masser af anekdoter, overraskelser og små detaljer, som gør musikken endnu mere levende. Bee Gees satte rekorder, solgte over 150 millioner albums og dominerede hitlisterne på en måde, kun få andre kunstnere har gjort.

Glæd dig til en aften, hvor Milling & Molbech igen kombinerer musik, fortælling og nærvær – og giver publikum i Ringsted en unik mulighed for at opleve Bee Gees’ magi, som du aldrig har hørt den før.


Fuldend din aften i Ringsted Kongrescenter med fordelagtige priser på overnatning.

Få rabat på overnatning hos enten Scandic Ringsted eller Danhostel Ringsted når du har billet til et show i Ringsted Kongrescenter. Læs mere om bestilling af overnatning til særpris hos vores samarbejdspartnere her: https://ringstedkongrescenter.dk/info/overnatning/

  • 2. oktober 2026 kl. 20:00
  • Ringsted Kongrescenter